سایز متن   /

در این نوشتار تنها به سه درس مهم سیاسی اربعین (پیام مقاومت و بصیرت به شیعیان، درس وحدت و همبستگی به مسلمین جهان، درس صلح و نوع دوستی به بشریت) در سه سطح شیعیان، جهان اسلام و جامعه بشریت اشاره می شود.

به گزارش استادنیوز،راهپیمایی بی نظیر میلیون ها عاشق ال الله در اربعین سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) به عنوان نمایش قدرت سیاسی بزرگ شیعیان، دارای پیام ها، درس ها و سرمشق های زیادی در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، امنیتی و سیاسی است که در این نوشتار تنها به سه درس مهم سیاسی این رخداد بین المللی در سه سطح شیعیان، جهان اسلام و جامعه بشریت اشاره می شود:

الف) پیام مقاومت و بصیرت به شیعیان

برزگترین پیام حضور بالای۲۰ میلیونی محبان و ارادتمندان اهل بیت به شیعیان جهان این است که عاشورا، کربلا، اربعین، محرم و صفر، عزاداری، هیات و دستجات، سیاه پوشی و نذورات، و همه آنچه که در ارتباط با حسین بن علی (ع) در اختیار مکتب شیعی قرار دارد گنجیه عظیمی است که هنوز بخش عظیمی از آن پنهان و خفته است و اگر این ظرفیت احیاء شود از گنج های بزرگی چون مهدویت و ظهور پرده برداری خواهد شد.

ماموریتی که انقلاب اسلامی ایران به عهده دارد کشف و احیای این ظرفیت بزرگ است و راه و روش ادای صحیح این ماموریت «مقاومت» در برابر نظام سلطه و «بصیرت ورزی» در مقابل توطئه ها و اختلافاتی است که می تواند به این هدف بزرگ لطمه وارد سازد.

ب) درس وحدت و همبستگی به مسلمین جهان

پیام اربعین و راهیپمایی با شکوه آن به مسلمانان جهان این است که اگر شیعیان در حضور شما چنین نمایشی از قدرت خود را بروز می دهند به مفهوم عبور از برخی اختلافات فرعی و توسل به مشترکات برای وحدت است. اگر حسین بن علی می تواند چنین وحدتی ایجاد کند که میلیونها نفر را پیاده چندین شبانه روز به خیابان و بیابانها بکشد، آیا توحید، قرآن، اسلام، نبی اعظم اسلام(ص)، قبله، کعبه، آل الله و… دهها نقطه مشترک دیگر چنان قدرتی را نمی توانند به جهان اسلام پمپاژ کنند و نظام سلطه و دنیای خصم را به تسلیم و کرنش در مقابل این قدرت لایتناهی وادار سازند . تصور کنید چنین جماعتی برای حل مشکل فلسطین تصمیم به حرکت بسوی مسجدالاقصی بگیرد چه قدرتی می خواهد جلو آن را سد کند. مشکل امروز جهان اسلام فراتر از فلسطین ، یمن، عراق ، افغانستان و میانمار است. مشکل اصلی اختلافات حاشیه ساز، عدم اتحاد و عامل بودن برخی عمال نظام سلطه در سرزمین های اسلامی است که به جای خدمت به اسلام ، در خدمت استکبار درآمده اند.

ج) درس صلح و نوع دوستی به بشریت

عاشقان اباعبدالله و حضور میلیونی آنها در مراسم اربعین برای بشر امروزی نیز حاوی پیام سیاسی بزرگی است. بشری که امروز در چنگال مدعیان حقوق بشر گرفتار آمده و قادر به انجام هیچ عملی حتی شناخت واقعیات جامعه و جهان پیرامون خود نیست، امروز با این حرکت خودجوش و فریادهای رسا ، بدنبال انتقال این پیام به جهان است که ندای” هیهات من الذله حسین بن علی (ع) “فقط در ظرف زمانی سال ۶۱ هجری گنجانده نشده است ، بلکه این شعار بیش هر زمان دیگر برای امروزکه بشر گرفتار لیبرالیسم مسخ شده در نیازهای مادی و دور افتاده از ارزش های انسانی است آنگونه که فریاد مظلومیت کودکان یمنی، میانماری ، فلسطینی و … را نمی شنود، بار دیگر از حلقوم دهها میلیون انسان پاکباخته برای آرمانهای حسین بن علی فریاد می شود تا لرزه بر جان همه مستکبران و مدعیان دروغین حقوق بشر بیندازد. اجتماع بزرگ دهها میلیونی اربعین توانست از لایه های سانسور رسانه های غربی عبورکرده و واقعیات با شکوه و پندآموز عشق و ایثار امروز کربلا را به تصویر کشیده و در چنین شرایطی است که افکار عمومی درخواهد یافت که داعشیان وحشی دیروز عراق، شیعیان بد دهان دست ساز انگیس و مدعیان خادم الحرمین بوی از اسلام واقعی نبرده اند و ماموریت آنها تنها مخدوش سازی چهره اسلام و مسلمین بوده است.چرا که مسلم واقعی عاشق دلداده ای است که با صبر و مقاومت، آرام آرام قدم برمی دارد تا برای رفع ظلم و ستم و دستگیری از محرومان و مظلومان با شهید ماندگار کربلا بیعت کند.

منبع:تسنیم

بازدید کننده گرامی : شما هم اکنون این خبر را در شبکه خبری تحلیلی استادنیوز مشاهده میکنید

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
آرشیو چند رسانه ای
حماسه غرورافرین مردم تهران در وداع با شهید بی سر،محسن حججی
مافیای داروی ایران کیست؟/ طب سنتی در کشورهای پیشرفته
دروغ جهانگیری درباره احمدی نژاد/ دولت ۱۲۰ هزار میلیارد تومان را کجا برد؟
فقدان تخصص در شورای شهر؛ مدیریت شهری نیاز به تخصص جامع دارد

آرشیو کاریکاتور
سهمی ناچیز عدالت!
قطره از دریا؛ سهم مردم از بودجه ۹۷
سانچی در آب سوخت، در آتش غرق شد
آمریکا و جنبش ها‌!

آرشیو گزارش تصویری
دیدار خانواده‌های شهدای آتش‌نشان پلاسکو با اعضای شورای شهر
نشست خبری کمیته ویژه رسیدگی به حادثه نفتکش سانچی
نشست مشترک وزرای اقتصاد و ارتباطات
راهپیمایی مردم در محکومیت اغتشاشات اخیر – مشهد

آرشیو