رنگ محوری اربعین نیز بر حول محور توسعه محبت اهل بیت(ع) و به ویژه محبت امام حسین(ع) خواهد بود. امام حسین(ع) خودشان می فرمایند «هر کسی ما را دوست بدارد از خاندان ما خواهد بود» برای این دوست داشتن قیدی مطرح نشده است و این دوست داشتن، دین، مذهب، قومیت، نژاد و … نمی شناسد.

تحمل زخمها وترگش های بعد از دفاع مقدست سخت است حسین جان.

 

«حسین منی و انا من حسین احب الله من احب حسینا حسین سبط من الاسباط؛ حسین از من و من از حسینم؛ دوستدار حسین محبوب خداست ؛ حسین امتی از امت‌ها است.» حدیثی از پیامبر(ص) است و فقط تعلق به مذهب شیعه ندارد. رنگ محوری اربعین نیز بر حول محور توسعه محبت اهل بیت(ع) و به ویژه محبت امام حسین(ع) خواهد بود. امام حسین(ع) خودشان می فرمایند «هر کسی ما را دوست بدارد از خاندان ما خواهد بود» برای این دوست داشتن قیدی مطرح نشده است و این دوست داشتن، دین، مذهب، قومیت، نژاد و … نمی شناسد.                               عشق به حسین(ع) عشقی الهی، انسانی و جهانی است.

 

به نام خداوند عادل وقهار

 به گزارش استادنیوز,فرهاد پردخته عضو بسیج اساتید استان گیلان در طی یادداشتی نوشت:

رمز نو شدن را باید دانست وگرنه بهار همیشه  یک فصل تکراریست… امروزه  عده ای ازآدمها در هربهاری بعداز دعای تحویل سال می نشینند تا برنامه بازی  با آدمهایی را طراحی کنند؛ تا چند صباحی بازی کرده باشند!  به فرزندانمان در کودکى وقت بیشترى براى عروسک بازى بدهیم تا وقتى بزرگ شدند  ، از آن دس آدمها نباشند که با آبروی آدمها و بعضاً جامعه ودین  بازى می کنند.

امروز دیگر آدمهای گرگ صفت نه صدایشان را نازک می کنند و نه دستانشان را آردی ، براحتی گرگ بودنشان را هم نمی توان اثبات کرد چون کاملاً در لباس نه بظاهر آدمی یند !

 

امروز رهبر ما و بسیاری از افراد انقلابی جا مانده  در پشت موانع جاهلیت جاهلان و بی بصیرتان زمانه   ،دردی مانند درد  امام حسین (ع) دارند  ؛امام  حسین (ع) بیش از آب، تشنه ی لبیک و بصیرت جویی  بود … اما افسوس به جای افکارالهیش  ، بیشتر  زخم های تنش را نشانمان دادند… و بزرگترین دردش را بی آبی نامیدند….

در دنیایی که عده ای  عده ی دیگر را گوسفند می انگارند  و خود را  گرگ، باید چوپانی شد و هی نی زد و هی نی زد ،دنیایی که خیلی ها  می خواهند جای یکدیگر را بگیرند .. بی آن که بدانند هیچکدامشان چند صباحی  دیگر جایی در این  دنیا نخواهند داشت، چون در بازی دنیا خود را در پس کوچه های غفلت گم کرده اند و آخر کار را هم (که مرگ باشد) باورندارند!!!

امروز عده ای  با هر طرفندی بخاطر متاع دنیایی، حجاب از آبرویت بر می دارند و بی آن که خود بخواهی ،     برهنه ات می کنند تا مانند گردو بهتر شکسته شوی… اما غافل از این که این بنده کوچک نیست که سیاه می شود ، آنچه سیاه می شود روی او نیست ، بلکه دست آنهایی سیاه می شود   ، که با کرامت انسانی آفریدگار از بنده او آبرو می ریزند!

آری امروز  سرمشق های آب – بابا  یادمان رفت؛ رسم نوشتن باقلم های کوچک یادمان رفت ؛ شعرخدای مهربان راحفظ کردیم، اماخدای مهربان را  یادمان رفت!!!

«آقا » چندیست ز یاران قدیمی خبری نیست ؛ ازآن همه خوبی ومحبت اثری نیست؛ چشمم به در و گوشم به آسمان ؛ دلتنگ توایم در کوچه تنهایی  ما رهگذ ری نیست!

امروز در این دیار  به کسی  که  بتواند اندوه پنهان شده در لبخندت را، عشق نهان در عصبانیتت را ، و معنای حقیقی سکوتت را… درک کند  وقابل اعتماد باشد دیگر براحتی چنین آدمی را نمی توان یافت. و این درد همچنان بی پایان  و باقی است.

ولی با همه ی درد های  بی درمانی که داریم ، یقینا راه پر افتخار امام حسین (ع) تا ظهور منتقم خون شهیدان کربلا ادامه خواهد داشت و پاسداشت اربعین حسینی  که هدف از بزرگداشت آن ، همانا یادآوری اهداف آن امام آزادیخواه و پرچمدار شرافت و گرامت انسانی  و احیا گر امربه معروف ونهی از منکر است ،  تا قیام  قیامت ادامه خواهد داشت؛ 

 امروز باید بدانیم که در  همیشه ی تاریخ در  کدام صف قرارداشته و داریم،  صف حسینیان  یا  صف یزیدیان؟!

از آنانی هستیم که بسم الله می گویند و حسین سرمی برّند یا از آنانی که بسم الله می گویند وبا یزیدیان زمانه پیکارمی کنند!

بازدید کننده گرامی : شما هم اکنون این خبر را در شبکه خبری تحلیلی استادنیوز مشاهده میکنید