سایز متن   /

در روزهای اخیر خبر شهادت مظلومانه شهید محسن حججی، واکنش های انسان دوستانه و زیبای اقشار گوناگون مردم را به دنبال داشته است. بنده حقیر که توانایی مشاهده فیلم دردناک آن را نداشتم، ولی با دیدن تصویر آن بزرگ مرد در کنار داعشی خبیث، چند نکته به ذهن ناچیزم رسید که ذیلا عرض می شود:

به گزارش استادنیوز,یونس اشرفی امین، عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور- ۱انسان با مشاهده این جنایات داعش، یاد شهادت مظلومانه یاران باوفای حضرت امام حسین علی السلام و مصائب جانکاه عظیم عاشورا می افتد؛ داعشی های امروز از نسل همان گُرگان درنده بی رحم هستند که حتی به کودک معصوم نیز رحم نکردند؛ ولی نام ننگینشان تا ابد در تاریخ باقی ماند.
۲- آن جملات امام راحل (ره) به ذهنم رسید که خطاب به رزمندگان اسلام می فرمود: «این جانب هر وقت با یکی از این چهره‏ها روبرو می‏شوم و عشق او را به شهادت در بیان و چهره نورانی‏ اش مشاهده می‏ کنم، احساس شرمساری و حقارت می ‏کنم… » واقعاً انسان با مشاهده جوان کم سن و سالی که کلی امید و آرزو برایش می توان تصور کرد و این چنین از تمام داشته های مادی خود می گذرد، احساس شرمندگی می کند و باید خطاب به این اسوه ایثار و همرزمان ایشان بگوییم: ما هم شرمساریم و احساس حقارت می کنیم!
۳- برای امثال بنده که وابسته دنیا و مشغول روزمرّگی شده ایم، کافی است چند دقیقه به این فکر برویم که اگر برای خود یا یکی از اعضای خانواده مان مشکلی کوچک پیش آید، آستانه تحمل و ظرفیتمان تا چه میزان خواهد بود؟! آری دلی بزرگ می خواهد از همسر و فرزند دلبند خردسال و خانه و وطن خویش جدا شوی و به دیار غربت بروی؛ آن هم خالصانه برای هدفی والا… چه می فهمند عمقِ «از همه چیزِ خود گذشتن» را، آن کج اندیشانی که جدای از اینکه عرضه ایثار ندارند، بلکه مدام این بزرگ مردان راه خدا را با تعابیر خودبزرگ بینانه! به سخره می گیرند؟! فهم تاثیر کارهای امثال شهید حججی ها، خود چشمی دگر می خواهد!… چه ناگفته ها در آخرین نگاه شهید حججی هست و ای کاش می شد سخنان آخرین نگاه های او را شنید..! شایسته است تصویر معروف آن شهید بزرگوار توسط اهل علم و ادب برای همگان تبیین شود و نسل های بعد با عمق فداکاری او آشنا گردند.
۴- حقیقتاً می توان گفت تاریخ نظیر ملت ایران را به خود ندیده است. امام بزرگوارمان به حق فرمودند که «من با جرأت مدعى هستم که ملت ایران و توده میلیونى آن در عصر حاضر، بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله- صلى الله علیه و آله- و کوفه و عراق در عهد امیرالمؤمنین و حسین بن على- صلوات الله و سلامه علیهما- مى باشند». حتی برخی از جوان هایی که شاید از نظر برخی ظاهری مناسب نداشته باشند، اما همچنان غیرت خود را دارند و به وقت خطر و نیاز، حتما به یاری امّت می آیند. رهبر عزیزمان در مهرماه سال ۹۱ در جمع روحانیون درباره برخورد با جوانان و زنان بدحجاب تاکید کردند: «مدارا کنید، ممکن است ظاهر زننده‌اى داشته باشد (خب) داشته باشد. بعضى از همین‌ هایى که در استقبالِ امروز بودند، در عرفِ معمولى به آن‌ها می‌گویند «خانم بدحجاب»؛ اشک هم از چشمش دارد می‌ریزد. حالا چه کار کنیم؟ ردش کنید؟ مصلحت است؟ حق است؟ نه، دل متعلق به این جبهه است؛ جان، دلباخته‌ ى به این اهداف و آرمان‌ هاست. او یک نقصى دارد، مگر من نقص ندارم؟ نقص او ظاهر است، نقص‌ هاى این حقیر باطن است؛ نمى ‌بینند. ما هم یک نقص داریم، او هم یک نقص دارد. با این نگاه و با این روحیه برخورد کنید…» شهید حججی برای دفاع از حدود و ثغور اسلام و امت اسلامی، آن گونه دردناک به شهادت رسید و یقیناً دغدغه تمام مسلمانان را داشت، نه فقط قشر خاصی.
برای خانواده شهید محسن حججی از خداوند متعال طلب صبر جمیل داریم و امید است قدر آنان و همچنین سردار سلیمانی ها و دیگر سربازان مخلص انسان دوست را بدانیم و اگر توان یاری نداریم، حداقل دعاگویشان باشیم و خدای ناکرده به راحتی فداکاری های آن عزیزان را زیر سوال نبریم.

بازدید کننده گرامی : شما هم اکنون این خبر را در شبکه خبری تحلیلی استادنیوز مشاهده میکنید

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
آرشیو چند رسانه ای
حماسه غرورافرین مردم تهران در وداع با شهید بی سر،محسن حججی
مافیای داروی ایران کیست؟/ طب سنتی در کشورهای پیشرفته
دروغ جهانگیری درباره احمدی نژاد/ دولت ۱۲۰ هزار میلیارد تومان را کجا برد؟
فقدان تخصص در شورای شهر؛ مدیریت شهری نیاز به تخصص جامع دارد

آرشیو کاریکاتور
وعده نوبخت برای ایجاد یک میلیون و ۳۳ هزار شغل در سال ۹۷!
مشت کوبنده بر دهان ترامپ
طنین فریاد مرگ بر آمریکا در ۲۲ بهمن
سامسونگ، تحت لیسانس سیاست غرب!

آرشیو گزارش تصویری
دومین روز جستجوی محل سقوط هواپیمای ATR ۷۲
نشست خبری وزیر آموزش و پرورش
در حاشیه راهپیمایی ۲۲بهمن ۱۳۹۶
امضا تفاهم نامه بین بانک مهر اقتصاد و سایپا

آرشیو