الشن مناف اف کارشناس سیاسی جمهوری آذربایجان گفت: آمریکا به طور هدفمند سیاست هایی را برای دامن زدن به تنش در منطقه دنبال می کند.

به گزارش استادنیوز، مناف اف افزود: دولت آمریکا برای جلوگیری از هر گونه وحدت و همبستگی میان کشورهای اسلامی در منطقه با هر وجه برای ایجاد تفرقه در بین آنها تلاش می کند .
وی سفر اخیر دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به عربستان و امضای قرارداد ۱۱۰ میلیارد دلاری با رژیم آل سعود را جزو این سیاست واشنگتن جهت افزایش تفرقه میان کشورهای اسلامی و تامین منافع خود در منطقه خواند .
الشن مناف اف با تاکید بر این که جمهوری اسلامی ایران سیاست های متفاوت و مغایر با منافع آمریکا در منطقه انجام می دهد، گفت: واشنگتن از همکاری و فعالیت های مشترک ایران و روسیه در منطقه بشدت نگران است و آن را مانعی برای اهداف شوم خود در منطقه می داند .
وی با اشاره به این که رژیم فعلی عربستان و چند کشور عربی به طور کامل وابسته به آمریکا بوده آنها ابزاری در دست واشنگتن برای پیش بردن سیاست های آمریکا در منطقه هستند، گفت: یکی از اهداف سفر دونالد ترامپ به منطقه ایجاد ائتلاف عربی جدید به سرپرستی عربستان علیه ایران و دیگر کشورهای منطقه است که همه این تلاش ها می تواند پیامدهای نامطلوبی برای کشورهای اسلامی داشته باشد .
وی خاطر نشان کرد: شرایط فعلی در عراق ، سوریه و لیبی نتیجه سیاست های ویرانگر آمریکا در منطقه است و مردم منطقه شاهد این سیاست ها هستند .
این کارشناس سیاسی افزود: کشورهای منطقه تا زمانی که در راستای هماهنگی فعالیت خود و نیز برقراری وحدت و یکپارچگی واقعی بین خود اقدام نکردند ، شرایط فعلی همچنان به نفع آمریکا خو اهد بود و آن هم پی آمد خوبی برای منطقه ندارد .

منبع: ایرنا

بازدید کننده گرامی : شما هم اکنون این خبر را در شبکه خبری تحلیلی استادنیوز مشاهده میکنید