ثبت نام آقای احمدی نژاد برای خیلی ها یک شوک خبری بود و باعث تب و تاب فضای انتخاباتی شد. شاید از این لحاظ حرکت ایشان مطلوب باشد ولی با کمال تاسف باید بگویم این اقدام آقای احمدی نژاد متحمل هزینه بسیار سنگینی برای رهبری شد.

مهدی شورگشتی،کارشناس و مشاور خانواده در گفت‌و‌گو با خبرنگار استادنیوز به تحلیل شرایط انتخابات آینده پرداخت.
شورگشتی درخصوص احتمال پیروزی آقای روحانی در انتخابات پیش رو خاطرنشان کرد:
“باتوجه به عملکرد فرهنگی، اجتماعی و سیاسی، اقتصادی دولت یازدهم، من شانس پیروزی آقای روحانی در انتخابات ۹۶ را بالای ۶۰ درصد می دانم. البته فقط بحث کارنامه ایشان مطرح نیست بلکه باتوجه به بازخورد هایی که در ارتباط با مردم گرفتم به این نتیجه رسیدم”.
وی در رابطه با انگیزه های آقای جهانگیری از نامزدی در انتخابات و اینکه آیا به طور مستقل وارد این صحنه شدند یا به دستور کسی ثبت نام کردند افزود:
“ایشان خودشان گفتند که به طور مستقل وارد انتخابات شدند اما آنچه که بنده میدانم و دوستان به من گفتند گویا ایشان به عنوان یک نامزد پوششی وارد عرصه انتخابات شدند و هدفشان ضربه گیری انتقادات جناح مقابل است”.
این کارشناس درباره اقدامات و فعالیت های گروه جبهه مردمی و اعلام نامزدی آقایان قالیباف، حاجی بابایی، زاکانی و رئیسی اظهار داشت:
“اصولگرایان توانستند جبهه خوبی را تشکیل بدهند و کارهایشان را به خوبی پیش ببرند. آنها نسبت به دوره پیش، با انسجام بیشتر و یک ائتلاف قوی تر وارد انتخابات شده اند. مطمئن باشید جبهه مردمی اگر اتحاد خود را حفظ کند و در آخر بر سر یک گزینه به توافق برسند، احتمال موفقیت‌شان در انتخابات وجود دارد. من پیش بینی می‌کنم در انتها سه کاندید دیگر به نفع آقای رئیسی کنار می‌روند”.
وی درباره فقدان آقای هاشمی در انتخابات ۹۶، باتوجه به اینکه ایشان حامی اصلی آقای روحانی در سال ۹۲ بودند اذعان داشت:
” وجود آقای هاشمی یک وزنه تاثیرگذار برای نظام و انقلاب بود. آقای روحانی و جریان اصلاحات نیز از این قاعده مستثنی نبودند. قطعا خلأ وجود ایشان در آستانه انتخابات احساس می‌شود و باید ببینیم چه کسی می‌تواند در آینده جای ایشان را پر کند”.
شورگشتی درباره اقدامات اخیر آقای احمدی نژاد و بقایی و اعلام کاندیداتوری این دونفر تصریح کرد:
“تحلیل ها از این قضیه متفاوت است. ثبت نام آقای احمدی نژاد برای خیلی ها یک شوک خبری بود و باعث تب و تاب فضای انتخاباتی شد. شاید از این لحاظ حرکت ایشان مطلوب باشد ولی با کمال تاسف باید بگویم این اقدام آقای احمدی نژاد متحمل هزینه بسیار سنگینی برای رهبری شد. این اقدام برای رهبری بسیار گران تمام شد. حرکت آقای احمدی نژاد یک نوع تمرد از فرمان ولی فقیه تلقی می‌شود”.
شورگشتی درباره میزان مشارکت مردمی در انتخابات باتوجه به وجود برخی نارضایتی ها در پایان اضافه کرد: “مردم از وضع موجود ناراضی هستند ولی فکر می کنم در انتخابات امسال چون بحث شوراها و ریاست جمهوری باهم هستند حضور مردم پررنگ خواهد بود و شاهد حضور حداکثری هستیم”.

انتهای پیام/

حسین سادات.

بازدید کننده گرامی : شما هم اکنون این خبر را در شبکه خبری تحلیلی استادنیوز مشاهده میکنید