وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با وزیر اوقاف و امور دینی الجزایر تاکید کرد، ایران در مقابل تروریست و گروهک های تکفیری در منطقه خاورمیانه جبهه فرهنگی ایجاد کرده است .

به گزارش استادنیوز، سیدرضا صالحی امیری عصر سه شنبه با تاکید بر ضرورت گسترش همکاری های تهران و الجزیره این مطلب را اعلام کرد.
وی افزود: دو کشور از نظر فکری و دینی نیز به یکدیگر نزدیک هستند و می توانند در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا گام های موثر و مشترکی با یکدیگر بردارند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که ما این قرن را قرن اسلام می دانیم، خاطر نشان کرد ، اعتقاد داریم که از طریق فرهنگ بسیاری از مشکلات قابل حل شدن است.
صالحی امیری گفت: رهبر جمهوری اسلامی ایران و نظام اسلامی در مقابل تروریست ایستاده اند و معتقدیم الجزایر نیز در مقابل تروریست ایستاده است.
عضو کابینه تدبیر و امید افزود: دو کشور در زمینه های بهداشتی، صنعتی، کشاورزی و … روابط مناسبی با یکدیگر دارند و باید بدانیم که ریل مستحکم روابط، زمینه های فرهنگی و هنری است و باید روابط فرهنگ و هنری را با یکدیگر گسترش دهیم.
وی ادامه داد: ایران در زمینه های دینی و قرآنی فعالیت های متنوعی دارد و در این زمینه می تواند با الجزایر همکاری های مشترک داشته باشد.
صالحی امیری با اشاره به تعداد مساجد و کانون های فرهنگی و هنری مساجد در کشورمان، افزود: معتقدیم مساجد باید به قطب های فرهنگی تبدیل شوند.
وی گفت: گسترش روابط ایران و الجزایر به نفع جهان اسلام خواهد بود و یکی از زمینه های این همکاری فعالیت های مشترک بین دو کشور در زمینه های دینی و قرآنی است.
در ادامه این دیدار محمد عیسی وزیر اوقاف و امور دینی الجزایر گفت: سیاست الجزایر گسترش روابط با کشورهای اسلامی از جمله ایران است.
وی افزود: اختلافات کشورها با یکدیگر نباید در زمینه اختلافات دینی باشد.
وزیر اوقاف و امور دینی الجزایر با اشاره به تفاهم نامه مشترک دو کشور با یکدیگر گفت: گسترش روابط فرهنگی و دینی بر اساس این تفاهم نامه ضروری است.
وی با اشاره به نقش فضای مجازی در جذب جوانان از سوی گروهک های تروریست، بر توجه به این فضا و اهمیت آن تاکید کرد.

منبع:ایرنا

بازدید کننده گرامی : شما هم اکنون این خبر را در شبکه خبری تحلیلی استادنیوز مشاهده میکنید