رئیس سازمان بهزیستی از اعلام آمار نهایی شیوع‌شناسی اعتیاد در طرح خانه به خانه خبر داد

به گزاش استادنیوز، رئیس سازمان بهزیستی از اعلام آمار نهایی شیوع‌شناسی اعتیاد در طرح خانه به خانه خبر داد و گفت: طی ماه آینده میزان و نوع مصرف مواد مخدر در کشور مشخص می‌شود.

انوشیروان محسنی بندپی در مورد طرح شیوع‌شناسی اعتیاد به مهر گفت: این طرح مدتی است که از سوی معاونت درمان و اعتیاد سازمان در حال انجام است و کارشناسان آموزش دیده در شیوع‌شناسی مصرف و میزان مواد به صورت خانه به خانه نسبت به جمع‌آوری اطلاعات و آمار اقدام کردند.

وی گفت: آمارها جمع‌آوری شده و تا قبل از پایان سال پس از تحلیل‌های انجام شده بر روی آن ارائه خواهد شد و در این صورت مشخص می‌شود که در مناطق مختلف، میزان مصرف مواد و شیوع آن در میان خانوارها چگونه است.

به گفته رئیس سازمان بهزیستی، در صورت داشتن آمارهای دقیق و پژوهش‌های دقیق از نقاط مختلف شهرها می‌توان برنامه‌ریزی درستی در مورد کاهش شیوع و مصرف مواد مخدر در میان خانواده‌های مختلف انجام داد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون اطلاعات دقیقی در این خصوص جمع‌آوری نشده است، گفت: جای خالی آمارهای دقیق در برنامه‌ریزی ما به خصوص در مورد آسیب‌های اجتماعی وجود دارد و بر این اساس طرح‌های مختلفی از سوی معاونت‌های مختلف سازمان بهزیستی در حال انجام است که شیوع‌شناسی مصرف مواد به صورت خانه به خانه یکی از آنهاست.

بندپی با تاکید بر اینکه در سال آینده بودجه سازمان بهزیستی ۱۱ درصد افزایش خواهد داشت، گفت: سعی می‌کنیم بر اساس افزایش بودجه و اعتباراتمان نسبت به برنامه‌ریزی در حوزه‌های مختلف توانبخشی و اجتماعی و … برنامه‌های متنوعی داشته باشیم.

انتهای پیام/

۶/۹۴۱۱۱۸/۹

بازدید کننده گرامی : شما هم اکنون این خبر را در شبکه خبری تحلیلی استادنیوز مشاهده میکنید