سایز متن   /

فرزندان، آینده سازان جامعه هستند به همین جهت باید برای فردایی بهتر تربیت شوند.

فاطمه زینی‌وند مدرس دانشگاه پیام نور ساوه درخصوص موضوع پایان نامه‌ی خود به خبرنگار استادنیوز گفت: پایان نامه‌ی بنده در مورد تأثیر عوامل وراثت محیطی بر تربیت فرزند از دیدگاه آیات و روایات بوده است.

 

 

وی افزود: یکی از حساس ترین مسائل زندگی انسان تربیت است، فرزند انسان زمانی که به دنیا می آید شناختش از دنیا بسیار ناچیز است و تمام تمایلات فکری و غریزی آن بالقوه می باشد، همزمان با رشد جسمی، تربیت می‌تواند هدایت کننده‌ی آن شکوفایی باشد در جهت مثبت یا منفی، تربیت بسیار اهمیت دارد که حتی یکی از اصلی ترین وظایف پیامبران الهی بوده است .

 

 

این مدرس دانشگاه تصریح کرد: از آنجایی هم که فرزندان آینده سازان جامعه هستند و برای فردایی بهتر باید درست تربیت شوند به همین دلیل این مضوع از سوی بنده انتخاب شد و مبنای اصلی هم آیات و روایت بوده اند.

 

 

وی در ادامه هدف خود از انتخاب این موضوع را بیان کرد: برخی معتقدند وراثت بر تربیت تإثیر دارد و بعضی می‌گویند محیط اما بنده تلاش کردم این دو عامل را باهم مقایسه کنم و در نهایت به این نتیجه رسیدم که هردو عامل وراثت و محیط تأثیر دارند اما محیط بر وراثت هم می‌تواند تأثیر بگذارد و اهمیتش از وراثت بیشتر است.

 

 

این استاد دانشگاه در مورد روش کار خود این طور توضیح داد: منابع بنده بیشتر از کتاب‌های موجود و اینترنت بوده است، و از کتاب مقدس قرآن و کتاب احادیث استفاده کرده ام البته از کتاب‌های روانشناسی نیز بهره برداری شد .به این صورت که آیات و روایات را مطالعه وسپس با کتاب‌های روانشناسی مقایسه کردم، آن چیزی که قرآن گفته است امروز کتاب‌های روانشناسی هم آنها را تأیید کرده اند.

 

 

فاطمه زینی‌وند در مورد نتیجه‌ی پایان نامه‌ی خود گفت: یکی از مراحل مهم در وراثت انعقاد نطفه است، رهنمود‌های مفید اسلامی در این مرحله شامل آرامش روحی ، پاکیزه بودن طرفین، داشتن تغذیه‌ی مناسب و حلال در رشد جنین تأثیر دارد، و حتی تقوا و یاد خدواند بر فرزند تأثیر مستقیم دارد.

 

 

وی درخصوص وظایف والدین نسبت به کودکان افزود: روز‌های نخست تولد در رشد بعدی کودک اهمیت دارد ودر معارف اسلامی توصیه‌های زیادی مانند قرائت اذان و اقامه در گوش نوزاد، برداشتن کام نوزاد به روش ائمه، لزوم ختنه کردن پسران، ولیمه دادن به مومنان و عقیقه کردن و نامی شایسته برای فرزند توصیه شده است.

 

 

این استاد دانشگاه در پایان گفت: یکی دیگر از مهم ترین زمان های طلایی برای رشد کودک در دوران شیردهی مادر است، که اسلام به تمام این موارد توجه نموده است، محیط نیز بر ترببت شایسته فرزندان بسیار تاثیر گذار می باشد و می تواند تا حدودی وراثت را تحت شعاع قرارا دهد و زمینه‌ی ذات نیک را به شقاوت و یا خوی بد را به سعادت مبدل سازد. همچنین جامعه عاملی مؤثر بر تربیت فرزندان و کل افراد جامعه دارد.

 

 

انتهای پیام/

 

۱/۸۹۴۱۰۰۷/۳

بازدید کننده گرامی : شما هم اکنون این خبر را در شبکه خبری تحلیلی استادنیوز مشاهده میکنید

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
آرشیو چند رسانه ای
حماسه غرورافرین مردم تهران در وداع با شهید بی سر،محسن حججی
مافیای داروی ایران کیست؟/ طب سنتی در کشورهای پیشرفته
دروغ جهانگیری درباره احمدی نژاد/ دولت ۱۲۰ هزار میلیارد تومان را کجا برد؟
فقدان تخصص در شورای شهر؛ مدیریت شهری نیاز به تخصص جامع دارد

آرشیو کاریکاتور
توافق‌بزرگ‌گازی رژیم‌صهیونیستی با مصر
هواپیما ATR۷۲ در قلب کوه‌‌ دنا
عقب نشینی بانک مرکزی با برگرداندن سود بانکی ۲۰ درصد!
مضحکه جدید نتانیاهو!

آرشیو گزارش تصویری
جلسه استیضاح وزیر کار ،‌ رفاه و امور اجتماعی
دیدار وزیر امور خارجه با رییس مجلس ملی پاکستان
دیدارهای امروز محمدجواد ظریف
دیدار جمعی از مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) با رهبر انقلاب

آرشیو