سایز متن   /

ترجمه های بازرگانی به تمرین فراوان نیاز دارد و باید به صورت تخصصی و از طریق برگزاری کلاس های ویژه برای مترجمان بازرگانی پیگیری شود

رسول رحمانی مدرس دانشگاه آزاد تاکستان درخصوص موضوع پایان نامه خود در گفتگو با خبرنگار استاد نیوز اظهار کرد:موضوع پایان نامه بنده در مورد ترجمه صحیح تبلیغات بازرگانی در رسانه های جمعی مانند رادیو ، تلویزیون و همچنین توضیحات روی مواد آرایشی است. این پاین نامه به بررسی نقش ترجمه تبلیغات بازرگانی در ترجمه انگلیسی و یا بالعکس با استفاده از کتاب های خارجی، مطبوعات بازرگانی و نحوه بکارگیری اصطلاحات فنی و تخصصی مربوط به رشته بازرگانی پرداخته است.

رحمانی با اشاره به هدف از انتخاب این موضوع افزود: هدف از انتخاب این موضوع برای پایان نامه، بررسی تأثیر و نقش تبلیغات در جامعه، نحوه تبدیل اصطلاحات زبان انگلیسی به فارسی و نقشی که تبلیغات در ترجمه صحیح دانشجویان زبان انگلیسی کشور دارند ، بوده است.مهم ترین هدف کاربردی در این پایان نامه ارائه شکل صحیح از اصطلاحات آگهی ها و تبلیغات بازرگانی به دانشجویان برای تنظیم ترجمه درست و رفع مشکلات آنها در ترجمه می باشد.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: ترجمه اصطلاحات بازرگانی نقش اساسی در جامعه ایران دارد که می بایست در نحوه آموزش به دانشجویان دقت شود تا بتوانند از مفهوم و ترجمه صحیح کتاب های مرجع انگلیسی بهره کافی را بگیرند.

رحمانی افزود: باید پس از برنامه های پر بیننده رادیو و تلویزیون مانند فیلم و اخبار،ترجمه هایی صحیح از تبلیغات پخش می شود تا منجر به موفقیت بازرگانان و دانشجویانی که برای خرید مواد و کالاهای بازرگانی به خارج از کشور سفر می کنند ،شوند.

وی با اشاره به نتیجه تحقیقات به عمل آمده یادآور شد: با بررسی شاخص هایی که در پایان نامه مد نظر بود ترجمه های گوناگونی مطالعه شد که تعدادی از آنها برای استفاده دانشجویان به صورت ساده، پیچیده و ترکیبی دسته بندی و حتی درصدهای هرکدام نیز به تفکیک مشخص شده است.

این استاد دانشگاه در پایان درخصوص اهمیت ترجمه تخصصی کالاهای بازرگانی گفت: ترجمه های بازرگانی به تمرین فراوان نیاز دارد و باید به صورت تخصصی و از طریق برگزاری کلاس های ویژه برای مترجمان بازرگانی پیگیری بشود تا دانشجویان بتوانند از کلمات و اصطلاحات فنی بکار رفته در تبلیغات بازرگانی به سادگی استفاده نمایند. این رشته به قدری تخصصی است که حتی یک دانشجوی زبان انگلیسی نیز قادر به انجام آن نیست زیرا هر رشته مربوط به یک تخصص می باشد.
۸۹۴۹۱۸/۴
پایان خبر/

بازدید کننده گرامی : شما هم اکنون این خبر را در شبکه خبری تحلیلی استادنیوز مشاهده میکنید

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آرشیو چند رسانه ای
حماسه غرورافرین مردم تهران در وداع با شهید بی سر،محسن حججی
مافیای داروی ایران کیست؟/ طب سنتی در کشورهای پیشرفته
دروغ جهانگیری درباره احمدی نژاد/ دولت ۱۲۰ هزار میلیارد تومان را کجا برد؟
فقدان تخصص در شورای شهر؛ مدیریت شهری نیاز به تخصص جامع دارد

آرشیو کاریکاتور
رشوه سعودی‌ها بابت سخنان ضد ایرانی ترامپ !
جغرافیای پولی ترامپ!
رفتار ترامپ در برابر برجام، نشانه شکست آمریکاست!
شروع به کار پلیس دوچرخه‌سوار در آینده نزدیک

آرشیو گزارش تصویری
دیدار جمعی از نخبگان جوان با رهبر انقلاب
افتتاح نمایشگاه تلکام با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
تصاویر هوایی از خسارات آتش سوزی در کالیفرنیا
افزایش قیمت نفت بعد از اظهارات جنجالی ترامپ

آرشیو