سایز متن   /

وی افزود: نمی شود هزینه سنگینی را تحمیل کشور کنند و امروز بدون این که توجه شود این هزینه سنگین را چه کسانی به کشور تحمیل کرده اند، بگوییم باید با این افراد مماشات شود.

محمدجواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار استادنیوز، درباره مطرح شدن موضوع وحدت ملی از سوی برخی سران فتنه عنوان کرد: ما در کشور وحدت ملی را داریم. این که عده ای می خواهند بنیان جدیدی را گذاشته و بگویند وحدت ملی ایجاد کنیم، زمانی باید مطرح شود که در کشور تفرقه سنگینی داشته باشیم.
وی ادامه داد: اکنون مجلس با دولت، دولت با مجلس و قوای سه گانه با یک دیگر وحدت کامل دارند. زمانی باید وحدت ملی مطرح شود که قوای با یک دیگر اختلاف نظر سنگین داشته باشند و این موضوع وجود ندارد. اکنون در کشور وحدت داریم و نباید آن را به سبب مسائل احساسی دستخوش تغییرات قرار دهیم.
این نماینده مجلس با بیان این که اکنون نیازمند تولید، اشتغال، امنیت، توجه به معیشت مردم، جهش علمی و فناوری، توجه به نخبگان جامعه و… هستیم، خاطرنشان کرد: برای رفع این معضلات باید وحدت ملی خودمان را حفظ کنیم و اجازه ندهیم از بین برود. مبحث اصلی وحدت ملی رشد و بالندگی کشور است.
کولیوند با اشاره به حوادث ۸۸ اضافه کرد: در این سال عده ای فتنه به پا کردند و خودشان نیز می دانند در آن مقطع بیگانگان ها که حوادث را مدیریت می کردند به دنبال براندازی نظام بودند. امروز نیز توقع دارند نظام با آن ها مماشات کند که ایرادی ندارد ولی باید بیانیه بدهند در سال ۸۸ کسانی که به اموال عمومی حمله کردند از ما نیستند.
وی افزود: نمی شود هزینه سنگینی را تحمیل کشور کنند و امروز بدون این که توجه شود این هزینه سنگین را چه کسانی به کشور تحمیل کرده اند، بگوییم باید با این افراد مماشات شود. رأفت جمهوری اسلامی ایران همین بس که با این افراد برخورد بسیار سنگینی نکرد، دادگاهی نکرد. اگر دادگاهی می کرد احکام سنگینی برای این افراد صادر می شد.
نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان رئیس دولت اصلاحات درباره رفع حصر نیز تصریح کرد: در هر مقطعی که دولت ها شکل می گیرد و جایگاه گروه های مختلف اصولگرایی و اصلاح طلبی در کشور مشخص می شود زمان خاصی برای طرح موضوعی است. امروز احساس می کنند چون در فضای مجلس تیم امید قرار گرفته و دولت جدید اعتدالی است می توان درخواست خاتمه موضوع حصر را داشته باشند.
وی تأکید کرد: موضوع حصر تصمیم شورای عالی امنیت ملی است و نباید صرفاً در مسیری قرار دهیم که رهبری انقلاب را در آن هزینه کنیم. این شورا همانگونه که صلاح دیده و این ها را در حصر قرار داده هر زمانی که صلاح بداند با توجه به شرایط می تواند این ها را از حصر خارج کند. البته باید بپذیرند در جامعه آن زمان هزینه های بسیاری سنگینی تحمیل شد و بیش از ۴۰ نفر در تهران کشته شدند.
کولیوند، درباره اعتصاب غذای کروبی نیز تصریح کرد: این اقدامات فضاسازی است. درگیر کردن مسائل احساسی مردم در موضوع است. با اعتصاب غذا چیزی درست نمی شود بلکه باید منطقی ریشه قضایا را حل کنیم تا کار به چنین موضوعات نکشد.
وی درباره درخواست مردمی برای رفع حصر که از سوی مسئولین دولت مطرح می شود نیز بیان داشت: صحت این موضوع زیاد نیست. حصر تصمیم نظام و شورای عالی امنیت ملی است و این تصمیم در صورتی که تشخیص داده شود ادله هایش حذف شده می تواند مجددا مورد بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام/

راستگردانی

بازدید کننده گرامی : شما هم اکنون این خبر را در شبکه خبری تحلیلی استادنیوز مشاهده میکنید

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آرشیو چند رسانه ای
مافیای داروی ایران کیست؟/ طب سنتی در کشورهای پیشرفته
دروغ جهانگیری درباره احمدی نژاد/ دولت ۱۲۰ هزار میلیارد تومان را کجا برد؟
فقدان تخصص در شورای شهر؛ مدیریت شهری نیاز به تخصص جامع دارد
ارتشاء، روابط غیراصولی و رانت، سه بحران اساسی انتخابات شورای شهر

آرشیو کاریکاتور
پنگوئن های قطب: کبوتر با کبوتر، نتانیاهو با کفتار!
هراس نتانیاهو از خرمشهر/ نیوزویک: ایران با رونمایی از موشک جدید به صورت ترامپ و اسرائیل سیلی زد
پنگوئن های قطب: کبوتر با کبوتر، نتانیاهو با کفتار!
ترامپ ، تایتانیک و توهم صلح جهانی

آرشیو گزارش تصویری
آئین معارفه شهردار منتخب کلانشهر کرج دکتر اصغر نصیری
مراسم سی و هشتمین سالگرد درگذشت آیت الله سید محمود طالقانی
سفر ظریف به سوچی روسیه
دوازدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر

آرشیو