سایز متن   /

این که شخصی به این سطح از فرهنگ و تفکر برسد و با دستان خود البسه‌ خود را به عنوان مدگرایی پاره نماید و به آن افتخار نماید، بسیار فاجعه انگیز است.تمامی این‌ها ناشی از تأثیرات رسانه‌ها در طرز تفکر مردم و به خصوص نوجوانان و جوانان است.

مهشید طادی، عضو فعال بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی در گفتگو با خبرنگار استادنیوز پیرامون پوشش‌های نامناسب در جامعه و ریشه‌یابی آن بیان داشت: بنده عمیقاً مخالف برخی از انواع پوشش‌های امروزی در جامعه هستم.
وی با اشاره به مدگرایی و برخی پوشش‌های امروزی از جمله لباس‌های نامتعارف و غربی که برخی جوانان وابسته به آن شده‌اند، افزود: از نظر من، تمایل به داشتن چنین پوششی دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد. برای مثال در میان اکثر نوجوانان و جوانان این نوع پوشش بسیار بیشتر موج می‌زند. یکی از دلایلی که چرا این طیف سنی این کار را انجام می‌دهد، می‌تواند چنین باشد که این پوشش، یک نوع ارزش در میان هم‌سالان خود تلقّی شده است و یا شاید چون سرپرستان آن‌ها، این نوع عمل‌کرد و پوشش را خوب می‌دانند، فرزند به داشتن چنین پوششی تشویق می‌گردد.
فعال بسیج دانشجویی در ادامه افزود: اطلاع دقیقی ندارم که تا چه میزان در شبکه‌های ماهواره‌ای به ترویج این نوع لباس‌های نامتعارف و بعضاً چندپاره پرداخته شده اما بدون شک تبلیغات دشمنان در فضای رسانه‌ای سهم عمده‌ای را در این انحراف فرهنگی دارا است.
طادی در مورد ناهنجاری‌ها در پوشش دختران اظهار داشت: بنده خود به دفعات دیده‌ام آن چیزی که در یک گروه و یا جامعه‌ای ارزش تلقی می‌شود برای بقیه افراد و نزدیکان به آن گروه نیز بعد از مدتی تبدیل به ارزش و روالی عادی می‌شود.این که شخصی به این سطح از فرهنگ و تفکر برسد و با دستان خود البسه‌ خود را به عنوان مدگرایی پاره نماید و به آن افتخار نماید، بسیار فاجعه انگیز است.تمامی این‌ها ناشی از تأثیرات رسانه‌ها در طرز تفکر مردم و به خصوص نوجوانان و جوانان است.
عضو فعال بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی در مورد غرب‌زدگی برخی از افراد بیان کرد: برخی افراد، غرب‌گرایی را فقط در نوع پوشش و اعمال ظاهری دریافت کرده‌اند و به جای استفاده از پیشرفت‌های علمی آنان، صرفاً استفاده از ناهنجاری‌های فرهنگی آن‌ها را الگوی خود قرار داده‌اند و به نوعی این را نشانی از روشنفکری خود جلوه می‌نمایند.
طادی با تأکید بر یک موضوع مهم، ادامه داد: این موضوع همیشه برای خود بنده نیز سؤال بوده که در مملکت ما چه دست‌هایی پشت پرده است که یک شبه این نوع لباس‌ها به تمامی مراکز فروش تزریق می‌شود و چه اتفاقی رخ می‌دهد که مانتوی دوخت داخل دکمه ندارد ولی دوخت خارج دکمه‌دار است؟!!!
وی با نقل جمله‌ای از حجت الاسلام شهاب مرادی اذعان داشت: به قولی از حجت الاسلام مرادی، “افرادی ایرانی هستند که از جنس خودمان می‌باشند چندین سال هم در ایران زندگی کرده و بعدها به دشمنان انقلاب و نظام همچون رژیم اسرائیل می ‌پیوندند.این‌ افراد در آن جا شروع می‌کنند علیه ارزش‌های ایران و اسلام به زبان فارسی، انحرافاتی را ایجاد نمایند. انحرافاتی مانند ناسزاگویی به مقدسات. این مسئله به تدریج، زندگی معنوی مردم را دچار تغییرات بسیار بدی خواهد کرد و پس از مدتی شاهد این خواهیم بود که مردم در وجود خود می‌گویند که جامعه از دین زده شده که تا این حد به مقدسات توهین می‌کند و با عادی شدن چنین اندیشه‌هایی، به صورت تدریجی، از سبک زندگی اسلامی دور خواهیم شد. این که چرا چنین افرادی این نفوذ و اختیار را در سیستم‌های ما دارند، جای سؤال و بحث بسیاری است.
وی با ذکر راهکاری افزود: اصلاح نظام آموزش‌و‌پرورش که باید در ابتدا پرورش را در نظر گیرد، دانش‌آموز را متکی به نفس بار بیاورد که نوجوان و جوان نیازی به الگوبرداری از فرهنگ غربی نداشته باشد. متأسفانه برخی از مسئولین حاضر نیستند سود شخصی خود را فدای فرهنگ جامعه نمایند و از ورود چنین فرهنگ و لباس‌هایی جلوگیری نمی‌کنند.
طادی در پایان بیان کرد: باید این در ذهن و روح مردم القاء گردد که انسان شخصیتی بسیار والایی دارد و نباید شأن این مقام را کم جلوه دهد. انسان‌های مادی‌گرا و خالی از ارتباط معنوی با پروردگار بیشتر گرفتار این ناهنجاری‌ها می‌شوند. البته تربیت خانوادگی از عوامل مهم در رشد و تعالی فرزندان می‌باشد.

 

انتهای پیام/

امیر حسین بهزادی

بازدید کننده گرامی : شما هم اکنون این خبر را در شبکه خبری تحلیلی استادنیوز مشاهده میکنید

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آرشیو چند رسانه ای
مافیای داروی ایران کیست؟/ طب سنتی در کشورهای پیشرفته
دروغ جهانگیری درباره احمدی نژاد/ دولت ۱۲۰ هزار میلیارد تومان را کجا برد؟
فقدان تخصص در شورای شهر؛ مدیریت شهری نیاز به تخصص جامع دارد
ارتشاء، روابط غیراصولی و رانت، سه بحران اساسی انتخابات شورای شهر

آرشیو کاریکاتور
پنگوئن های قطب: کبوتر با کبوتر، نتانیاهو با کفتار!
هراس نتانیاهو از خرمشهر/ نیوزویک: ایران با رونمایی از موشک جدید به صورت ترامپ و اسرائیل سیلی زد
پنگوئن های قطب: کبوتر با کبوتر، نتانیاهو با کفتار!
ترامپ ، تایتانیک و توهم صلح جهانی

آرشیو گزارش تصویری
آئین معارفه شهردار منتخب کلانشهر کرج دکتر اصغر نصیری
مراسم سی و هشتمین سالگرد درگذشت آیت الله سید محمود طالقانی
سفر ظریف به سوچی روسیه
دوازدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر

آرشیو