سایز متن   /

آقای کرباسیان دارای تجارب عملی قابل قبولی در حوزه های مختلف اقتصادی به ویژه مجموعه های تابع این وزارتخانه می باشند.

علی اکبر کریمی، نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار استادنیوز، درباره وزیر پیشنهادی دولت برای وزارت امور اقتصاد و دارایی بیان داشت: آقای کرباسیان دارای تجارب عملی قابل قبولی در حوزه های مختلف اقتصادی به ویژه مجموعه های تابع این وزارتخانه می باشند.
وی افزود: ایشان در حوزه بانکی، گمرک و… فعالیت داشته اند. این تجارب برای فردی که می خواهد مسئولیت اقتصادی کشور را بپذیرد، بسیار مفید است. به همین خاطر می تواند با تیم دولت، یک مجموعه کاملی را برای پیشبرد اقتصاد ملی تشکیل دهد.
کریمی، نظر مجلس نسبت به وزیر پیشنهادی دولت برای وزارت امور اقتصاد و دارایی را مثبت دانست و خاطرنشان کرد: ایشان در کسب رأی اعتماد مشکل جدی ندارند. البته درصد رأی قابل پیش بینی نیست.
نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در اقتصاد کلان، افزون بر وزارت امور اقتصادی و دارایی، بانک مرکزی و سازمان بودجه و برنامه تصمیم گیری می کند. بنابراین دو رکن از سه رکن تصمیم گیر در اقتصاد کلان خارج از حیطه مجلس بوده و بدون نظر او تعیین می شود.
وی افزود: در دولت یازدهم شاهد بودیم این مجموعه ها نتوانستند هماهنگی لازم و کافی را برای پیشبرد اهداف ملی در سطح اقتصاد کلان داشته باشد به همین دلیل افزون بر دستاوردها و موفقیت هایی مانند مهار تورم، ایجاد نسبی ثبات و… در اهداف دیگر مانند ساماندهی نظام بانکی، یارانه ها، بهبود وضعیت طراز تجاری و افزایش صادرات موفق نبود. برای دولت دوازدهم نیز به نظر می رسد همین مشکلات باشد به همین خاطر آقای رئیس جمهور باید تصمیم اساسی برای این موضوع اتخاذ کنند تا شرایط هماهنگ و منسجمی در تیم اقتصادی دولت وجود داشته باشد تا کاستی های حوزه اقتصاد کلان جبران شود.
کریمی یکی از ضرورت ها و نیازهای امروز اقتصاد ایران را ایجاد هماهنگی میان کارکرد سیاست های پولی و مالی دانست و خاطرنشان کرد: سیاست های مالی عمدتاً در اختیار سازمان برنامه و بودجه و سیاست های پولی در حوزه بانکی است. وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز حلقه اتصال این دو سیاست است.
وی در پایان یادآور شد: به عقیده ما سیاست کلان کشور نیازمند فرماندهی واحد است تا بتواند دو رکن دیگر را با خودش هماهنگ کند تا در مجموعه حرکت مسنجم را شاهد باشیم. در دولت یازدهم چنین حرکتی را شاهد نبودیم و شرایطی که در حال حاضر هست برای حرکت امیدوار کننده نیست. امیدواریم رئیس جمهور با تمهیداتی که اتخاذ می کنند زمینه وجود چنین فرماندهی و مدیریت واحد را در اقتصاد کلان فراهم کنند.

انتهای پیام/

راستگردانی

بازدید کننده گرامی : شما هم اکنون این خبر را در شبکه خبری تحلیلی استادنیوز مشاهده میکنید

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

آرشیو چند رسانه ای
مافیای داروی ایران کیست؟/ طب سنتی در کشورهای پیشرفته
دروغ جهانگیری درباره احمدی نژاد/ دولت ۱۲۰ هزار میلیارد تومان را کجا برد؟
فقدان تخصص در شورای شهر؛ مدیریت شهری نیاز به تخصص جامع دارد
ارتشاء، روابط غیراصولی و رانت، سه بحران اساسی انتخابات شورای شهر

آرشیو کاریکاتور
پنگوئن های قطب: کبوتر با کبوتر، نتانیاهو با کفتار!
هراس نتانیاهو از خرمشهر/ نیوزویک: ایران با رونمایی از موشک جدید به صورت ترامپ و اسرائیل سیلی زد
پنگوئن های قطب: کبوتر با کبوتر، نتانیاهو با کفتار!
ترامپ ، تایتانیک و توهم صلح جهانی

آرشیو گزارش تصویری
آئین معارفه شهردار منتخب کلانشهر کرج دکتر اصغر نصیری
مراسم سی و هشتمین سالگرد درگذشت آیت الله سید محمود طالقانی
سفر ظریف به سوچی روسیه
دوازدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر

آرشیو