مشاهده مطلب

      ۲۱ شهریور ۱۳۹۷      ۰             293409      آخرین اخبار, اسلاید, علمی-تخصصی   Print This Post

برگزاری آزمون زبان تِلک در ایران

تحت نظارت سازمان سنجش صورت می گیرد
به این خبر امتیاز دهید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز،  مدرک آزمون تِلک (TELC) معادل مدرک آزمون گوته و مورد تایید سفارت آلمان در تهران (ویزا) به منظور پذیرش و ادامه تحصیل در دانشگاه های آلمانی زبان سراسر اروپا ضروری است. همچنین، این مدرک مورد قبول همه شرکت ها و مراکز دولتی جهت پذیرش کار و مهاجرت است

دوره PSP یک دوره پیش آمادگی شامل ۶۵ درصد زبان آلمانی تخصصی و ٣۵ درصد موضوعات فرهنگی و تخصصی ادغام شده در محیط کاری و فرهنگی آلمان، برای پنج گروه هدف است.

مدرک تِلک در کشور آلمان و تحت نظارت سفارت این کشور در تهران برای شرکت کنندگان در آزمون صادر می شود.

مدرک و گواهی حاوی نتیجه آزمون، توسط موسسه تِلک صادر خواهد شد. این گواهی به عنوان دانش پایه برای اخذ پذیرش و ادامه تحصیل و کار در دانشگاه های آلمانی زبان اروپا به ویژه در دوره های پیش آمادگی PSP برای پنج گروه هدف، کاربرد دارد.

پنج گروه هدف آزمون تِلک (TELC) از این قرار است:

  1. دیپلمه هایی که قصد معادل سازی مدرک دیپلم ایرانی خود به دیپلم آلمانی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در همه دانشگاه های آلمانی را دارند. این دیپلمه ها به سه گروه تقسیم می شوند: دیپلمه هایی که می خواهند در رشته های مهندسی ادامه تحصیل دهند، (PSP technic). دیپلمه هایی که می خواهند رشته های علوم انسانی بخوانند، ( PSP business). دیپلمه هایی که قصد ادامه تحصیل در رشته های علوم پزشکی را دارند، ( PSP medicine).
  2. افرادی که با مدرک کارشناسی می خواهند وارد کارشناسی ارشد شوند، (در رشته دلخواه)
  3. افرادی که با مدرک کارشناسی ارشد می خواهند وارد دوره دکتری به زبان آلمانی شوند.
  4. پزشکان یا افرادی که با مدرک دکتری قصد ادامه تحصیل و اخذ تخصص دارند یا درصدد یافتن کار در بیمارستان و غیره هستند. علاوه بر دوره PSP تأیید دانش علوم پزشکی این گروه نیز انجام خواهد شد.
  5. تمامی صاحبان مشاغل و افراد دارای مهارت، فارغ از اینکه چه رشته ای تحصیل کرده اند، که علاوه بر آموزش زبان و فرهنگ آلمانی می توانند نحوه تهیه رزومه و مصاحبه و یافتن شغل در بازار آلمان را آموزش ببینند،(PSP Professional).

همه این گروه ها برای اخذ ویزا و ورود به دوره هایPSP در دانشگاه نیاز به مدرک تِلک دارند.

سازمان سنجش آموزش کشور، موسسه فرهنگی ایرسافام (نماینده رسمی موسسه کارل دویسبرگ آلمان در ایران) را مسئول برگزاری آزمون های TELC در ایران تعیین کرد. علاقه مندان برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت CDC.irsafam.com مراجعه کنند.

انتهای خبر//

 

منبع، ایرنا

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

 

روزنامه آلمانی «زوددویچه» ضمن عذرخواهی برای انتشار کاریکاتوری درباره «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل،«دیتر هانیچ» کاریکاتوریست مزبور را هم اخراج کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری آلمان،این کاریکاتور که در نسخه روز سه‌شنبه منتشر شد باعث شد که اتهام یهودستیزی متوجه روزنامه و طراح شود. زوددویچه در واکنش به این اتهام اعلام کرد که این کاریکاتور یک اشتباه بوده است.

در این کاریکاتور نتانیاهو در حالی دیده می‌شد که برنده مسابقه « یورو ویژن ۲۰۱۸ » شده است و در عین حال موشکی که بر روی آن علامت ستاره داوود وجود دارد را در دست دارد و می‌گوید: «سال آینده در اورشلیم (بیت‌المقدس)» همچنین در عبارت Eurovision هم  به جای حرف v از ستاره داوود استفاده شده است.

این کاریکاتور یک روز پس از تظاهرات فلسطینیان در مرز غزه منتشر شد.تظاهرات فلسطینیان در سالگرد روز نکبت (سالروز تاسیس رژیم صهیونیستی) و در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به بیت‌المقدس برگزار شد. در این تظاهرات، بیش از ۶۰ غیرنظامی فلسطینی به وسیله نیروهای اسرائیلی شهید و شمار زیادی هم زخمی شدند.