مشاهده مطلب

      ۱۸ شهریور ۱۳۹۷      ۰             293324      آخرین اخبار, اخبار ویژه, اسلاید, دانشگاه ها, علمی-تخصصی   Print This Post
به این خبر امتیاز دهید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز، غلامرضا غفاری ، ضمن بیان بازنگری تمامی آیین‌نامه‌های فرهنگی دانشگاه‌ها و تشکل‌های دانشجویی از بازنگری آیین‌نامه‌ فعالیت‌های فرهنگی وزارت علوم خبر داد و اظهار کرد: معاونین فرهنگی دانشگاه‌ها در نشست اخیر خود مباحثی را در خصوص فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه‌ها مطرح و کاستی‌های این حوزه و آیین‌نامه‌های فرهنگی را بیان کردند، بنابراین برخی از این آیین‌نامه‌ها در حال بازنگری است.

وی در ادامه با اشاره به مهم‌ترین اهداف بازنگری آیین نامه‌های فرهنگی دانشگاه‌ها، گفت: هدف ما این است که امکان و فرصت بیشتری را برای مشارکت دانشجویان، فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی آنها در دانشگاه‌ها فراهم کنیم.

معاون فرهنگی وزارت علوم تاکید کرد: در حال حاضر برخی از آیین‌نامه‌های فعالیت‌ فرهنگی دانشجویان نظیر (آیین‌نامه‌ انجمن‌های علمی)  بازنگری و به منظور اجرایی شدن به دانشگاه‌ها ابلاغ نیز شده است، چند آیین‌نامه دیگر نظیر آیین‌نامه کانون‌ها و تشکل‌های دانشجویی نیز در حال بررسی است.

غفاری خاطر نشان کرد: به توجه به اینکه آیین‌نامه‌های فعلی در ستاد وزارت علوم در حال بررسی است مسایل حقوقی این آیین‌نامه‌ها با مشاورین حقوقی در میان گذاشته می‌شود و در نهایت مجدد آیین‌نامه‌های بازنگری شده را با معاونین فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها در میان می‌گذاریم تابتوانیم آیین‌نامه‌ای داشته باشیم که کمترین مشکل را داشته باشد.

انتهای خبر //

منبع، ایسنا

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

 

روزنامه آلمانی «زوددویچه» ضمن عذرخواهی برای انتشار کاریکاتوری درباره «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل،«دیتر هانیچ» کاریکاتوریست مزبور را هم اخراج کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری آلمان،این کاریکاتور که در نسخه روز سه‌شنبه منتشر شد باعث شد که اتهام یهودستیزی متوجه روزنامه و طراح شود. زوددویچه در واکنش به این اتهام اعلام کرد که این کاریکاتور یک اشتباه بوده است.

در این کاریکاتور نتانیاهو در حالی دیده می‌شد که برنده مسابقه « یورو ویژن ۲۰۱۸ » شده است و در عین حال موشکی که بر روی آن علامت ستاره داوود وجود دارد را در دست دارد و می‌گوید: «سال آینده در اورشلیم (بیت‌المقدس)» همچنین در عبارت Eurovision هم  به جای حرف v از ستاره داوود استفاده شده است.

این کاریکاتور یک روز پس از تظاهرات فلسطینیان در مرز غزه منتشر شد.تظاهرات فلسطینیان در سالگرد روز نکبت (سالروز تاسیس رژیم صهیونیستی) و در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به بیت‌المقدس برگزار شد. در این تظاهرات، بیش از ۶۰ غیرنظامی فلسطینی به وسیله نیروهای اسرائیلی شهید و شمار زیادی هم زخمی شدند.