انقلاب اسلامی تبلوری از نهضت حسینی بود/ وجه تشابه ادای تکلیف در نهضت حسینی و خمینی | شبکه خبری تحلیلی استادنیوز

  مشاهده مطلب

      ۲۹ شهریور ۱۳۹۷      ۰             293457      آخرین اخبار, اخبار استانها, اسلاید   Print This Post
به این خبر امتیاز دهید

حجت‌الاسلام عارف در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز با اشاره به وجه تشابه عاشورا و انقلاب اسلامی اظهار کرد عاشورا یک واژه صرف مانند دیگر واژه‌ها نیست بلکه این واژه در درون خود دائره المعارف خوبیها بلکه اقیانوس ارزشهای بیکران و گنجینه بزرگ کمالات نهفته دارد.

وی با تصریح بر این موضوع که همان‌طور بعثت حضرت ختمی مرتبت علت محدثه اسلام است عاشورا علت تداوم اسلام است، افزود عاشورا یک مکتب الهی و اندیشه محور جاودان، فراملیتی، فرامکانی، فرازمانی، جهانی و ابدی است که در عالم خلقت نمی‌توان برای آن نظیری در سطح خود جستجو کرد.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه عاشورا توانسته است برای بشریت درس مقاومت، ایثار و گذشت را در برابر ظلم و فساد و بی‌عدالتی به ارمغان بیاورد، گفت ثمره عاشورا در لفظ نمی‌گنجد بلکه به پهنه هستی می‌تواند اثر داشته و تاثیرگذار باشد.

عارف با بیان اینکه انقلاب اسلامی یکی از ثمرات بزگ عاشورا بوده است، تصریح کرد عاشورا به دلیل بعد اسلام‌خواهی و ستم‌ستیزی‌ سرچشمه انقلاب اسلامی شد، در واقع این عاشورا بود که امام راحل با الهام از آن روح حماسی و غیرت دینی را در کالبد امت ایران دیمد و به سمت حکومت اسلامی سوق داد.

وی با تاکید بر این مطلب که انقلاب اسلامی تبلوری از نهضت حسینی بود، یادآور شد امام مردم را عاشورایی تربیت و مکتب عاشورا را در میان مردم احیا کرد.

به گفته استاد دانشگاه کازرون، ایثار و سازش‌ناپذیری در برابر دشمن و بیعت نکردن با طاغوت از مؤلفه‌های نهضت عاشورایی بود که امام امت با احیای نهضت عاشورایی در مکتب ثارلله مردم را با هدف حسینی به صحنه آوردند.

این کارشناس علوم دینی با بیان اینکه ادای تکلیف در نهضت حسینی و خمینی را یکی از مهمترین وجه تشابه این دو دانست و خاطرنشان کرد انقلاب اسلامی ایران و درون مایه آن متاثر و الهام گرفته از فرهنگ ناب عاشورا است و به حق می توان گفت فرزند شایسته عاشورا است و آنچه باعث خروش ملت شد همین آموزه‌های ناب عاشورایی است.

انتهای خبر///

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

 

روزنامه آلمانی «زوددویچه» ضمن عذرخواهی برای انتشار کاریکاتوری درباره «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل،«دیتر هانیچ» کاریکاتوریست مزبور را هم اخراج کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری آلمان،این کاریکاتور که در نسخه روز سه‌شنبه منتشر شد باعث شد که اتهام یهودستیزی متوجه روزنامه و طراح شود. زوددویچه در واکنش به این اتهام اعلام کرد که این کاریکاتور یک اشتباه بوده است.

در این کاریکاتور نتانیاهو در حالی دیده می‌شد که برنده مسابقه « یورو ویژن ۲۰۱۸ » شده است و در عین حال موشکی که بر روی آن علامت ستاره داوود وجود دارد را در دست دارد و می‌گوید: «سال آینده در اورشلیم (بیت‌المقدس)» همچنین در عبارت Eurovision هم  به جای حرف v از ستاره داوود استفاده شده است.

این کاریکاتور یک روز پس از تظاهرات فلسطینیان در مرز غزه منتشر شد.تظاهرات فلسطینیان در سالگرد روز نکبت (سالروز تاسیس رژیم صهیونیستی) و در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به بیت‌المقدس برگزار شد. در این تظاهرات، بیش از ۶۰ غیرنظامی فلسطینی به وسیله نیروهای اسرائیلی شهید و شمار زیادی هم زخمی شدند.