مشاهده مطلب

      ۱۹ شهریور ۱۳۹۷      ۰             293366      آخرین اخبار, اخبار ویژه, اسلاید, دانشگاه ها   Print This Post
به این خبر امتیاز دهید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استادنیوز،  مجتبی صدیقی، با اشاره به خدمات مشاوره وزارت علوم به دانشجویان در سال تحصیلی جدید، گفت: یکی از برنامه‌های این وزارتخانه کنترل مشکلات جسمی و پزشکی دانشجویان است. در عین حال تلاش می‌کنیم وضعیت روحی و روانی آنها را در مراحل اولیه بررسی کنیم که این اقدامات از سوی وزارت علوم برای ورودی‌های جدید دانشگاه‌ها به طور سالیانه انجام می‌شود تا اگر احیانا مشکلی برای این دانشجویان احساس شود، سعی می‌کنیم آن دانشجو رصد و مشکل او رفع شود.

وی در ادامه تصریح کرد: یکی از تاکیدات وزیر علوم این است که پوشش خدمات روحی و روانی دانشجویان به صورت همه گیر و برای تمامی دانشجویان دانشگاه‌ها در طول تحصیل اجرایی شود و اینطور نباشد که فقط برای دانشجویان جدیدالورود این اقدام صورت بگیرد.

رئیس سازمان امور دانشجویان همچنین خاطرنشان کرد: خدمات مشاوره‌ای و روانشناسی وزارت علوم در طول سال برای تمام دانشجویان توسعه بیشتری خواهد یافت و کارشناس‌های مراکز امور روانشناسی باید مرتب وضعیت روحی و روانی دانشجویان را رصد کنند. البته کانون‌های همیار دفاتر و مشاوره دانشگاه‌ها که توسط خود دانشجویان اداره می‌شوند، بخشی از این خدمات را ارائه می‌دهند. یعنی آنها رابط بین دانشجویان و دفاتر مشاوره دانشگاه‌ها هستند و از این دفاتر آموزش می‌بینند و مطالب دانشجویان را نیز به دفاتر انتقال می‌دهند.

معاون وزیر علوم با تاکید بر اینکه خدمات مشاوره‌ای وزارت علوم در سال تحصیلی جدید به صورت همه‌گیر برای تمامی دانشجویان اجرایی خواهد شد، گفت: خوشبختانه در حال حاضر توسعه کانون‌های همیاران دفاتر و مشاوره در دانشگاه‌ها به گونه‌ای بوده است که بتواند خدمات خود را برای تمامی دانشجویان ارائه دهد. به طوریکه تعداد ۳۵۶ کانون همیار سلامت در دانشگاه‌ها فعال هستند و بیش از ۱۴ هزار دانشجو عضو این کانون‌ها هستند که می‌توانند پوشش همه‌گیر و مناسبی را برای دانشجویان داشته باشند.

دکتر صدیقی خاطرنشان کرد: البته طبیعی است که هر دانشگاهی که نیاز بیشتری به خدمات مشاوره‌ای داشته باشد، کارشناسان سازمان امور دانشجویان در این زمینه کمک‌های لازم را ارائه دهند.

وی با تاکید بر اینکه آمارهای اعلام شده در خصوص میزان آسیب‌های روانی و اجتماعی دانشجویان ضد و نقیض هست، گفت: ما سه سال به طور متوالی وضعیت دانشجویان را از نظر روحی و روانی در بخش‌های مختلف نظیر زیست و زندگی دانشجویی مورد بررسی و ارزیابی قرار دادیم تا از بروز مشکلات جسمی و روحی پیشگیری کرده و در نهایت در صورت وجود مسئله‌ای خاص با مداخل مستقیم به درمان آنها بپردازیم.

رئیس سازمان امور دانشجویان در پایان با تاکید بر اینکه خدمات مشاوره‌ای وزارت علوم شامل اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها نمی‌شود، گفت: برنامه‌ای برای ارائه این خدمات در سطح اعضای علمی در دست نداریم.

انتهای خبر//

 

منبع، ایسنا

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

 

روزنامه آلمانی «زوددویچه» ضمن عذرخواهی برای انتشار کاریکاتوری درباره «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل،«دیتر هانیچ» کاریکاتوریست مزبور را هم اخراج کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری آلمان،این کاریکاتور که در نسخه روز سه‌شنبه منتشر شد باعث شد که اتهام یهودستیزی متوجه روزنامه و طراح شود. زوددویچه در واکنش به این اتهام اعلام کرد که این کاریکاتور یک اشتباه بوده است.

در این کاریکاتور نتانیاهو در حالی دیده می‌شد که برنده مسابقه « یورو ویژن ۲۰۱۸ » شده است و در عین حال موشکی که بر روی آن علامت ستاره داوود وجود دارد را در دست دارد و می‌گوید: «سال آینده در اورشلیم (بیت‌المقدس)» همچنین در عبارت Eurovision هم  به جای حرف v از ستاره داوود استفاده شده است.

این کاریکاتور یک روز پس از تظاهرات فلسطینیان در مرز غزه منتشر شد.تظاهرات فلسطینیان در سالگرد روز نکبت (سالروز تاسیس رژیم صهیونیستی) و در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به بیت‌المقدس برگزار شد. در این تظاهرات، بیش از ۶۰ غیرنظامی فلسطینی به وسیله نیروهای اسرائیلی شهید و شمار زیادی هم زخمی شدند.